«Але, ймовірно, якби не акселератор «Відважна», я б не виросла в ту точку, де я є зараз». Інтерв’ю з Галиною Дороховою, засновницею центру пілатесу «єПілатес» в Луцьку

Галина Дорохова — тренерка, навчається в міжнародній школі Polestar Pilates, 10 років досвіду у сфері фотографії та 5 років у сфері маркетингу. Розвиває напрямок пілатесу в Луцьку. Засновниця центру пілатесу «єПілатес» в Луцьку. Переможниця національного акселератора Відважна 2. Масштабування та діджиталізація. В проміжному онлайн Pitch Days успішно представила власну бізнес-ідею перед журі та отримала 100 000 гривень для її реалізації.
Галина почала тренувати людей оригінальному пілатесу ще до завершення навчання в міжнародній школі Polestar Pilates.
«Спочатку планувала отримати сертифікат міжнародного тренера і лише після цього почати викладати. Однак зараз розумію, що поступовий підхід, як у навчанні, так і на тренуваннях — від легкого до складного, є найбільш ефективним».
Після тривалого пошуку фізичного простору, Галина зрозуміла, що в Луцьку не вистачає тренувань, орієнтованих на комплексне відновлення, з акцентом на здоровʼя всього тіла.
«Пілатес потрібен людям, і це була не просто моя особиста мрія, а продуманий крок на основі аналізу потреб ринку. Я вже точно знала, що хочу працювати в комплексі: не тільки над силою мʼязів, а й над рухливістю суглобів, артикуляцією хребта, відновленням функції дихання, мʼязами тазового дна та глибокою мускулатурою — але такого підходу та методики в Луцьку не знайшла», — зазначає Галина.
Тому вона вирішила створити простір, де люди, могли б працювати з тілом через здоровий підхід: підтримувати хороше самопочуття, відновити тіло після пологів, травм або після інтенсивних тренувань в спортзалі чи в професійних видах спорту.
«Завдяки “Відважній”, я розуміла, куди мені рухатися і як мені крок за кроком розвиватися»
На початку Галина не мала чіткої стратегії для побудови бізнесу. Вона зібрала групу з 9 дівчат зі свого кола знайомих, і почала їх тренувати. Галина відверто зазначає, що не ставила собі конкретних фінансових цілей для бізнесу, але завдяки участі в жіночому акселераторі все змінилося.
Паралельно з навчанням в міжнародній школі, Галина розпочала бізнес-навчання в візійному жіночому акселераторі «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація» на базі центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Луцьку.
«Ми пройшли безліч модулів, де розбирали все до дрібниць — кожен момент, який потрібно врахувати при побудові бізнесу. Це було настільки важливо і корисно, тому що я дійсно почала розуміти, як все працює і як правильно підходити до ведення справи».
Одним із найбільших викликів для неї стало створення бізнес-стратегії, фінансового плану та розуміння, скільки клієнтів потрібно для стабільного прибутку.
«Коли я почала рахувати витрати та доходи, я зрозуміла, що для того, щоб бізнес працював, мені потрібно не 9, а хоча б 50 клієнтів. Фінансовий план допоміг мені зрозуміти, як потрібно працювати, щоб набрати клієнтів, утримувати їх і правильно представити себе на ринку. Це був дуже важливий урок, який згодом допоміг мені в роботі з маркетингом і бізнес-стратегією», — згадує Галина.
За час участі в програмі їй вдалося орендувати нове просторе приміщення, залучити більше клієнтів, налагодити зв'язки, співпрацю та колаборації з місцевим бізнесом. За кілька місяців до завершення підприємиця-початківець сформувала три стабільні групи для тренувань.
Звичайно, на цьому шляху було багато складних завдань, від пошуку приміщення до побудови команди. Спочатку Галина думала, що найбільша проблема — побудувати команду. Для неї було важливо, щоб це була людина з освітою, яка добре знає анатомію для тренерів, розуміє, як працює людське тіло, і буде доносити ці цінності до людей. Зараз у її команді 4 людини, включаючи її: тренер, інструктор і адміністратор.
Підприємиця переконана, що секрет швидкого розвитку її справи саме в соціальному капіталі.
«Це дуже важливо — довіра людей. Вони мають розуміти, хто ти є, які твої цінності й що стоїть за твоїми словами. Саме тому я обрала центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Луцьку, адже там зібралися люди, які також зацікавлені в розвитку бізнесу. Дія.Бізнес для мене — це був просто настільки величезний старт», — каже Галина.
«Я зрозуміла один філософський підхід до великих грошей треба бути готовим»
За результатами навчання Галина успішно презентувала свою бізнес-модель під час проміжного онлайн Pitch Days, отримала 100 000 гривень для її реалізації та вийшла у фінал національного акселератора «Відважна 2.0 Масштабування та діджиталізація», щоб поборотися за головний приз — 400 тисяч гривень.
«Насправді, коли я вийшла у фінал, але не виграла головний приз, усвідомила одну важливу річ — до великих грошей потрібно бути готовим. Важливо розуміти, як саме ці кошти будуть реалізовані. На той момент я не мала чіткого уявлення, як ефективно використати 400 тисяч гривень. В мене не було ресурсу, команди чи тренерів».
Галина мріє про власний великий простір в Луцьку, де зможуть займатися не лише жінки, а й чоловіки, а також люди з обмеженими можливостями. Вона вже придбала унікальне обладнання для персональних тренувань, якого немає в інших студіях міста. А в найближчому майбутньому планує розширити заняття на обладнанні для груп.
«Планую розвивати дружню команду та активне ком'юніті в Луцьку»
«Сфера, в якій я працюю, зараз активно розвивається в Україні, і я впевнена, що вона має велике майбутнє. Наприклад, тільки візьміть аудиторію жінок, які готуються стати мамами, вагітних та тих, хто тільки що став батьками — це просто колосальна аудиторія, яка потребує уваги та підтримки».
Підприємиця прагне створити ком'юніті навколо пілатесу та підвищити обізнаність людей про оригінальний пілатес, адже він корисний не лише для жінок, але й має великий потенціал для чоловіків і спортсменів, зокрема для відновлення після травм та покращення результатів у спорті. Це далеко не тільки рожеві костюми і естетичний вигляд — це реальний метод роботи зі здоровʼям свого тіла.
«Насправді пілатес був винайдений чоловіком для чоловіків, зокрема, для реабілітації солдатів після Другої світової війни. Про це мало хто знає, про це не говорять. Моя мета — змінити сприйняття пілатесу як виключно жіночої активності та показати, що чоловіки також можуть покращити своє здоров'я завдяки цьому методу: позбавитися болів в спині та суглобах, попрацювати з мобільністю суглобів, мʼязами-стабілізаторами, повноцінним диханням, — чим не тільки покращити самопочуття, а й покращити свої фізичні показники як вцілому, так і в спорті».
Галина активно організовує поза-тренувальні події, де учасники можуть знайомитися, обмінюватися досвідом і підтримувати одне одного. Нещодавно разом з центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Луцьку Галина провела спільний захід — зустріч «Wellness & Balance: Ресурсність жінки-підприємиці» для жінок-підприємниць.
«Плануємо залучати додаткові кошти, реінвестувати наявні й активно розвиватися»
Галина впевнена, що за останні роки роль жінок у бізнесі значно змінилася.
В умовах війни жінки стали основними стовпами економіки, підтримують і розвивають бізнес, створюють нові робочі місця та допомагають економіці функціонувати. Вона також підкреслює, що з'явилося більше можливостей для жінок — це і спеціалізовані жіночі акселератори, і грантові програми, і навчальні ініціативи, як, наприклад, «Відважна», яка допомагає жінкам розвивати свої бізнеси, брати на себе нові ролі й змінювати бізнес-середовище.
Вона радить молодим підприємцям, які прагнуть розпочати власну справу, по-перше, здійснити аналіз ринку: чи є попит на ваш продукт чи послугу, чи готова ваша цільова аудиторія підтримати ваш бізнес. Для кожної жінки цей шлях може виглядати по-різному, але головне — зрозуміти, що власна справа має приносити не лише задоволення, а й прибуток. Далі — важливо не боятися використовувати всі доступні ресурси для навчання. Наприклад, центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Луцьку — це чудова можливість для стартаперів отримати консультації, знання і підтримку.
«І найголовніше: пам'ятайте, що тільки ви несете відповідальність за свій бізнес».
Підприємиця має амбітні плани на майбутнє: розширення простору студії, залучення тренерів та участь у нових грантах. «Плануємо залучати додаткові кошти, реінвестувати наявні й активно розвиватися», — ділиться Галина.
«Для мене завжди був важливий сам процес. Напевно, саме цей підхід є моїм життєвим кредо — не тільки в тренуваннях, а й у бізнесі. Моя ціль — зробити людей здоровішими, я рухаюся поступово, і точно знаю, що досягну своєї мети».
Довідково:
Центр пілатесу «єПілатес» в Луцьку розташований за адресою Кривий Вал, 28.
Авторка: Ріта Смаглюк
Фото: Леся Панасюк