• ←  Головна
 • Новини
 • Як підготуватися до зйомки відеоконтенту для продажу товарів і послуг

Як підготуватися до зйомки відеоконтенту для продажу товарів і послуг

В сучасному світі відео стало не лише потужним засобом комунікації, але й ефективним інструментом продажів

Вікторія Висоцька, досвідчена менеджерка та маркетологиня з 14-річним комбінованим досвідом, наголошує на кількох ключових тезах, які підкреслюють значущість відео як засобу передачі ідеї, виклику емоцій та продажу:

 • відео найкращий метод донести суть, викликати емоції та продати ідею;
 • відео може передати емоцію суть і переваги навіть без тексту;
 • а з текстом може бути як і краще, так і гірше.

Клієнт не приходить за товаром чи послугою, він приходить, щоб вирішити свої завдання, проблеми та задовольнити свої потреби. Важливо розповісти про товар чи послугу через відео так, щоб демонстрація їхніх переваг була яскравішою, ніж словесний опис. 

Як зрозуміти, що у вас правильна стратегія для відео і ви готові знімати?

Перед тим, як розпочати зйомки відео, важливо впевнитися, що у вас є правильна стратегія, яка допоможе вам досягти поставленої мети. Ось декілька кроків, які підкреслює спікерка і що слід врахувати:

 • Опрацювання ЦА та потреб: ви маєте детально опрацювати свою цільову аудиторію, взнати про її уподобання, потреби, страхи та можливі заперечення. Розуміння потреб вашої аудиторії допоможе вам створити відео, яке буде цікавим та корисним для них.
 • Показ переваг бренду: ви повинні знати, як показати аудиторії переваги вашого бренду. Відео має відображати унікальність та цінність вашого продукту чи послуги, щоб привернути увагу та залучити клієнтів.
 • Розробка УТП бренду та товару/послуги: сформулюйте головну унікальну торгову пропозицію (УТП) для вашого бренду та конкретного товару чи послуги. Виберіть ключові аргументи, які допоможуть виділити вас на ринку і привернути увагу вашої цільової аудиторії.
 • Аналіз конкурентів: вивчіть конкурентів і знайдіть способи, якими ви можете вирізнятися від них і привернути увагу вашої цільової аудиторії. Розробіть стратегію, щоб показати вашу унікальність і переваги в порівнянні з конкурентами.
 • Вибір платформи і формату відео: визначте, на яких платформах ви будете публікувати відео і який формат відео найбільше відповідає вашим цілям і специфіці вашої аудиторії. Наприклад, різні платформи, такі як YouTube, Instagram, або TikTok, мають різну специфіку публіки та вимоги до контенту.

Враховуючи ці кроки, ви зможете розробити правильну стратегію для вашого відеоконтенту і будете готові знімати відео, яке буде цікавим і привабливим для вашої аудиторії.

5 найчастіших помилок при зйомках відео

При зйомках відео для соціальних мереж важливо уникати певних помилок, що можуть негативно вплинути на сприйняття аудиторією. Ось кілька найпоширеніших з них, які виділила спікерка:

 1. Занадто довге нудне відео, без динаміки: сучасна споживацька поведінка переважає, і глядачі швидко втрачають інтерес до тривалих відео без динаміки. Глибина перегляду відео — це один з основних показників для ранжування відео. Без гачків уваги, динаміки у кадрі, відео не дивитимуться до кінця. Важливо створювати відео з гачками, які привертають увагу та зберігають інтерес протягом всього відео.
 2. Відео не відноситься до вашої теми блогу. Не слід знімати все, що бачите у трендах, якщо це не відповідає вашій ніші або тематиці. Кожен контент, який ви публікуєте, повинен бути підібраним з урахуванням вашої цільової аудиторії та її інтересів.
 3. Ви говорите сухими фактами: розповіді і перерахунок фактів не те що не продає, а відштовхує. Ваш товар/послуга викликають у людей емоції? Яка у нього історія? Намагайтеся розповідати історії, які викликають емоції та зближують вас з вашою аудиторією. Покажіть, як ваш продукт чи послуга може вирішити проблеми та викликати позитивні емоції у ваших клієнтів.
 4. Мікс замість важливого: уникайте монологів та мемуарів, і сконцентруйтеся на основних перевагах вашого продукту. Глядачу має бути зрозуміло: яка користь від продукту, які проблеми він вирішує, чим він цінний і для кого. 
 5. Ваш контент не спрямований на взаємодію. Основні причини чому немає глибини переглядів і взаємодії: не піднімаємо теми цікаві вашій аудиторії. Не говоримо про актуальне зараз; говоримо складною мовою термінів і складними конструкціями; не даємо заклику до дії; відео не по темі вашого блогу. 

Запам'ятайте, успішний контент відображає не лише вашу творчість, але й враховує потреби та очікування вашої аудиторії. Стежте за реакцією своєї аудиторії на відео та адаптуйте ваш підхід відповідно до їхніх потреб.

Як спланувати зйомку відео?

Перший етап: планування.

На цьому етапі визначте свої цілі — що саме ви хочете досягти з відео? Подумайте про вашу аудиторію — хто ці люди, і що вони очікують від вашого контенту? Розробіть сценарій — структуру та сюжет відео. Оберіть формат відео, який найкраще підходить для вашої мети, а також розробіть образи для моделей — їх стиль і вигляд.

Другий етап: підготовка обладнання, місця та акторів.

Виберіть відповідну камеру або засоби запису, налаштуйте освітлення та звук на місці для зйомок. Підготуйте акторів та моделі, дайте їм інструкції щодо сценарію та дій перед камерою.

Третій етап: зйомка.

Запишіть відеоматеріал відповідно до сценарію, забезпечте якісне освітлення та звук під час зйомки, та контролюйте образи і поведінку акторів.

Четвертий етап: корекція кольорів та обробка звуку.

Вирівняйте колірний баланс та яскравість, оптимізуйте гучність та шум в аудіо.

П'ятий етап: додавання тексту та графіки.

Розмістіть заголовки, підписи та іншу інформацію, а також додайте графічні елементи для збагачення контенту.

Шостий етап: тестування та виправлення.

Перегляньте відео, виявте помилки та виправте їх для досягнення найкращого результату.

Сьомий етап: експорт та публікація.

Збережіть готове відео у відповідному форматі та розмістіть його на обраній платформі для вашої аудиторії.

Восьмий етап: аналіз.

Після публікації відео дайте йому час для обробки алгоритмом платформи, а потім проведіть аналіз результатів для визначення ефективності та подальших кроків.

Планування зйомки відео — це ключовий етап, який допомагає досягти високої якості та ефективності контенту. Використовуючи зазначені вище кроки та рекомендації, ви зможете створити відео, яке приверне увагу вашої аудиторії.

Не забувайте, що успішний відеоконтент — це постійний процес удосконалення та експериментування. Таким чином, не соромтеся випробовувати нові ідеї та підходи, а також навчатися на помилках.

Слідкуйте за подіями центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Луцьку у соцмережах Facebook та Instagram.

Авторка: Ріта Смаглюк.

A A A Звичайна версія сайту