«Відважні» у центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес у Луцьку з унікальними історіями та мріями: хто вони?
У центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес у Луцьку розпочався візійний жіночий акселератор «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація» спрямований на розвиток та підтримку жінок-підприємиць, надаючи їм можливість реалізувати свої бізнес-ідеї та масштабувати вже наявний бізнес.
![](https://diia-business-lutsk.com/static/content/thumbs/350x/3/c7/mcv7xp-06f3ef266b68b6db2135204239485c73.jpg)
Учасниці проєкту представлені у трьох номінаціях, відповідно до рівня свого досвіду та готовності до створення або розвитку бізнесу:
- «Дебютантки» — ті, хто лише починає свій шлях у підприємницькому світі, маючи бізнес-ідею та готовність втілити її у життя;
- «Візіонерки» — досвідчені підприємниці, які шукають підтримку та ресурси для масштабування свого бізнесу;
- «Безбар’єрний бізнес-проєкт» — для тих, хто прагне впровадити або вже впроваджує принципи безбар'єрності у своєму бізнесі.
Навчання для учасниць проходить у двох форматах: офлайн на базі 10 центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес та онлайн.
У центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес у Луцьку зібралися 53 учасниці для участі в офлайн-буткемпах (формат, що поєднує інтенсивні заняття з менторськими сесіями). З них 19 – дебютантки, що тільки починають свій підприємницький шлях, та 34 – візіонерки, які прагнуть до подальшого розвитку свого бізнесу.
![](https://diia-business-lutsk.com/static/content/thumbs/350x/e/23/uzacb5-c4b343b7cebc5dca20908bb3b31f623e.jpg)
Відважні молоді жінки, що обрали шлях підприємництва, розділилися своїми мотивами та очікуваннями від участі у проєкті. Кожна із них має свою унікальну історію та мрії, але всі вони об’єднані бажанням зробити вагомий внесок у розвиток українського бізнесу та суспільства в цілому.
Зінаїда Ворона, вчитель хімії у школі, знаходить своє покликання у сімейній справі з вирощування овочів та їх переробки методом сушіння. Прийшла на проєкт, щоб створити щось більше — бізнес, який не лише задовольнятиме потреби людей, але й приноситиме користь.
«Мене надихнули люди, які мене оточують, — починає Зінаїда свою історію. «Коли друзі спробували мої сушені снеки з кабачків із спеціями, то подали ідею розвинути це як бізнес». Зінаїда визнає, що спочатку не вірила в цю ідею та всерйоз не сприйняла слова друзів, але «гачок вже був закинутий, який не давав спокою і тому я тут». Жінка відчуває, що це може бути щось більше, ніж просто експеримент на кухні.
Її участь у програмі — це можливість отримати нові знання, віднайти нові цікаві контакти та отримати грант для запуску свого бізнесу.
![](https://diia-business-lutsk.com/static/content/thumbs/350x/0/6c/sqr3u4-09abab1e0a49007e5b0b015bb08256c0.png)
Друга учасниця, Ольга Блажко-Добриніна, мама чотирьох дітей, перебуває у декретній відпустці та має велику пристрасть до сироваріння. Її мрія — відкрити крафтову сімейну сироварню «Пташечка».
Участь у програмі для Ольги є справжнім викликом для внутрішнього росту. «Я хочу бути прикладом для своїх дітей і хочу самореалізуватися не тільки як мама, а й як сировар», — зазначає жінка.
Завдяки досвіду у сироварінні з 2016 року та зібраній клієнтській базі, вірить, що зможе створити успішний бізнес. Ольга визнає, що їй не вистачає досвіду у веденні бізнесу, але її бажання та мрія про самореалізацію підштовхують її вперед. Сироварня Ольги буде спеціалізуватися на виробництві широкого асортименту сирів, включаючи м'які, напівтверді, тверді сири, сири з витяжного тіста, а також сирні десерти та закуски.
Паралельно жінка проходить навчання з виготовлення напівтвердих сирів з різними додатками. До прикладу, у день лекції у центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес у Луцьку Ольга варила новий вид сиру — з кавою.
![](https://diia-business-lutsk.com/static/content/thumbs/350x/e/3f/5wwdwr-db78d8187056c36eba5dfdab763cd3fe.jpg)
Олена Дейна надихнулася Всеукраїнською програмою ментального здоров'я «Ти як?», ініційованою Оленою Зеленською. Дівчина зазначає, що їй відгукнулася тема емоцій — бажання допомогти людям розпізнавати та керувати своїми емоціями в особливо важкі періоди стає основою для ідеї бренду футболок з різними виразами емоцій.
«Це футболки з якісної тканини і невеличким вишитим принтом виразу певної емоції. Всього є 6 базових емоцій. Тому 6 принтів у різних кольорах. Сенс у тому, щоб донести, що немає поганих і хороших емоцій. Усі вони — нормальні та потрібні для життєдіяльності», — зазначає Олена.
Вона прагне не лише створити якісний продукт, а й змінювати ставлення до ментального здоров'я, розуміння його цінності та необхідності піклуватися про нього.
Дівчина мріє виграти грант на реалізацію бізнес-ідеї, проте більш за все хоче до кінця програми запустити виробництво власного бренду. Олена наголошує, що планує перераховувати частину виручки на благодійність, наприклад, на надання психологічної допомоги ветеранам та їх сім’ям.
![](https://diia-business-lutsk.com/static/content/thumbs/350x/3/9d/z2u6na-1f7c23b76b3b4e2ed71e99a0b28ff9d3.png)
Оксана Мартиненко, мама трьох дітей, яка втілює свої ідеї в унікальних виробах ручної роботи. Жінка прагне розвивати бізнес-проєкт «Oksi» — вʼязані та плетені вироби ручної роботи, де в кожну петельку вплітатиметься любов. Її команда вже об'єднує 7 майстринь, для яких в'язання є хобі, медитацією, процесом реалізації і заробітку в той же час.
«Те, що створено власноруч — те живе і цінне, бо має душу», — зазначає Оксана. До речі, вона очікує від проєкту тільки перемоги.
«Мені подобається те, що я роблю, те, що можна втілити будь-що з картинки. Відомі бренди Dior, Prada пропонують за сотні доларів і євро те, що можна безплатно створити власноруч. І дуже б хотілось, щоб ця робота була оцінена в Україні».
![](https://diia-business-lutsk.com/static/content/thumbs/350x/e/cb/cm6djw-8e65789105e1c3649095d377c86c4cbe.jpg)
Вікторія Федина, графічна дизайнерка та художниця, мріє створити майстерню станкової графіки, де ділитиметься своєю майстерністю з іншими. Мисткиня вважає, що такий культурний осередок згуртує творчих людей однодумців, стане підтримкою для студентів, підлітків в такий особливо непростий час та туристичною родзинкою Луцька.
«Культура створює націю. Культура створює фундамент, внутрішній стрижень людини, і чим більше розвинена країна, тим вона має великі мускули».
«Тому, що відважна» — так прокоментувала свою участь у проєкті Вікторія. Жінка прагне отримати інформацію від фахівців, які вже побудували свій бізнес, які можуть дати класні поради, вірить у перемогу і у те, що відкриє власний бізнес.
![](https://diia-business-lutsk.com/static/content/thumbs/350x/c/7e/fxov57-fb62563afeb868f75984d7b4b37d67ec.jpg)
Учасниці вже прослухали два перші модулі — «Важливість візії для розвитку бізнесу» та «Фінансове планування та управління».
![](https://diia-business-lutsk.com/static/content/thumbs/350x/5/39/3n32di-980e035527aaba60302656453f3f5395.jpg)
Кожна з них отримає менторський та експертний супровід. Додатково учасниці виконуватимуть домашні завдання, щоб інтегрувати набуті знання та навички у власний бізнес.
Жіночий акселератор «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація» — це не лише можливість для жінок реалізувати свої підприємницькі амбіції, але й справжня платформа для їхнього взаємодії, навчання та взаємопідтримки. Впевнені, що цей проєкт має потенціал стати каталізатором нових ідей, інновацій та успіхів у жіночому підприємництві України.
Довідково:
Візійний акселератор триватиме чотири місяці — з квітня по вересень 2024 року. За результатами навчання буде відібрано 40 учасниць, які залучать по 100 000 грн на впровадження своїх бізнес-ідей. Переможниць оголосять до 15 серпня.
Серед усіх учасниць проєкту, які залучили фінансову підтримку, на проміжних онлайн Pitch Days, незалежним журі буде обрано 12 фіналісток, які представлять свої бізнес-презентації на фінальному заході акселератора — Grand Pitch Day.
Фіналістки змагатимуться за головне заохочення проєкту в категоріях: «Дебютантка», «Візіонерка» та «Безбар’єрний бізнес-проєкт». Три бізнес-проєкти з найвищими балами від журі залучать додатково по 400 000 грн на розвиток власної справи.
Для всіх охочих українок є можливість долучитися до онлайн-лекторію без права змагатися за фінансову підтримку в межах проєкту за посиланням.
Слідкуйте за перебігом подій та успіхами учасниць візійного жіночого акселератора «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація» в наших соцмережах Facebook та Instagram.
Новий сезон візійного жіночого акселератора «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація» впроваджує мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту та за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)», глобальної ініціативи She’s Next Empowered by Visa.
Авторка: Ріта Смаглюк.